Izumi Sushi

W 2009 roku w mokotowskiej Palmiarni w Warszawie otworzyliśmy największą w Polsce restaurację sushi - Izumi Biały Kamień, gdzie w zielonym gąszczu 100-letnich palm, serwujemy nie tylko sushi i dania gorące kuchni japońskiej, ale także dania kuchni z Azji płd-wsch. w wersji fusion. W 2010 restauracja zdobyła 1. miejsce na I Ogólnopolskim Festiwalu Sushi w kategorii najlepszej restauracji

.
Zapraszamy Państwa na ucztę zmysłów, do świata japońskich smaków, aromatów 
i kolorów.

Alon Than

Chef Owner
Mistrz Świata w Sushi z Tokio 2015
Jest mistrzem sushi z 20-letnim doświadczeniem, i choć sam skromnie powtarza, że sushi trzeba uczyć się całe życie, to jego umiejętności doceniono na Mistrzostwach Świata w Sushi, które odbyły się w Tokio w 2015 roku. Alon wygrał tam złoty puchar i wrócił do Polski z tytułem Mistrza Świata w Sushi.Alon jest wierny tradycyjnemu sushi, jednak lubi także eksperymenty kulinarne. W restauracjach Izumi proponuje autorską kuchnię, łącząc japoński styl z różnymi kulinarnymi pomysłami, często przemycając do swoich potraw polskie składniki. Sukces kulinarny Izumi to w dużej mierze jego ciekawe pomysły i grupa genialnych sushi mistrzów i kucharzy, współtworzących jego restauracje.
Czytaj Dalej

Alicja Than

Japonistka, językoznawca i tłumaczka japońskiego, działaczka kulinarna, purystka językowa, sama nieźle włada polskim, japońskim i angielskim.Absolwentka Instytutu Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz cesarskiego uniwersytetu Gakushuin Jioshidaigaku w Tokio, pracę magisterską napisała na temat pola semantycznego leksemu sushi we współczesnym języku japońskim. 
Na co dzień pomaga współtworzy restauracje Izumi oraz Matcha Tea House – pierwszą w Polsce japońską herbaciarnię. Poza sushi i gotowaniem, jej druga największa pasja to moda.
Czytaj Dalej